Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
 
 
Szkoła podstawowa

Projekt Bohater Tygodnia -  Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 12.12.2017
Czcionka:

Bohater Tygodnia to projekt edukacyjny, który  będzie realizowany przez prawie cały rok szkolny 2017/2018 w grupach zerowych ,,A"- Elfy, oraz ,,B"- Tygryski. Autorką pomysłu jest Carmen Ibanez Sandin. Według niej każdemu dziecku z grupy należy poświęcić szczególną uwagę przez pełny tydzień, aby w ten sposób poczuło się w centrum uwagi.

W ciągu tego tygodnia nasz bohater będzie najważniejszą osobistością w grupie, a za pośrednictwem zdjęć i osobistych przedmiotów (zabawek, książek…) każdego dnia opowie coś o sobie. Co chcemy osiągnąć poprzez jego realizację? A mianowicie : budowanie dobrej samooceny dzieci przez skupianie uwagi na ich umiejętnościach, sukcesach i mocnych stronach, podkreślanie ich wyjątkowości. Indywidualne traktowanie każdego dziecka: dzieci wyjaśniają swoje zwyczaje, swoją osobowość, styl życia, strukturę rodzinną, kulturę… i poznają swoich kolegów i koleżanki. Wzmacniane pozytywnej samooceny: pokazując wszystkim dzieciom z grupy, że są ważne, wysłuchamy z uwagą tego co je interesuje, poświęćmy im szczególną przestrzeń i czas, dzięki temu będą w centrum uwagi grupy.

Za nami pierwsze tygodnie realizacji tego projektu, i możemy śmiało stwierdzić, że cieszy sie on dużym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i ich rodzin. W tym czasie w danym tygodniu jedno dziecko z każdej grupy było Bohaterem Tygodnia: w poniedziałek jak i przez cały tydzień dzieci mogły bawić się zabawkami przyniesionymi przez Bohatera. We wtorki czytamy jego książkę, w środy oglądamy bajkę DVD, którą Bohater najbardziej lubi. W czwartek wykonujemy dla niego upominek, a w piątek podsumowujemy tydzień i losujemy kolejną osobę, która będzie następnym Bohaterem. Specjalnie dla takiej osoby przygotowaliśmy udekorowane krzesło, kącik Bohatera Tygodnia, jak również Dzienniczek, w którym zapisywane są przez rodziców najważniejsze informacje na temat dziecka. Dzięki temu powstaje (przy pomocy rodziców) przepiękna Kronika Grupy.

Projekt Bohater Tygodnia -  Elfy i Tygryski

Utworzono dnia 12.12.2017, 10:08

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1